Myslím, tedy jsem! Kdo jsem?

WHO AM I_(3)

Tento Descartův výrok zná skoro každý, ale jeho podstata má daleko hlubší význam. Filosofické výroky, kde bytí je v bezprostřední blízkosti s myšlením, s tím, že jsme činní, najdeme už u Aristotela. Bohužel tyto osobnosti ovlivnila jednak jejich doba a druhak je téměř jasné, že mnoho informací o nich je poupravených, přepsaných nebo smyšlených.

Nicméně se zaměřme na podstatu myšlenky, protože právě ony nás doprovází celý život. Od základního porozumění, přijímání všeobecných zákonů, vzorců až po řízení se jimi či změnou těchto vzorců na základě vlastního poznatku, že vzorec nefunguje.

Tak jako každý ví, že 1 + 1 = 2, ale přitom jsou v životě procesy, kdy 1 + 1 = 3 nebo 1 + 1 = 1, někdy i 1 +1 = 0…a možná bychom přišli i na další.

Všechny informace a obecná pravidla, která přijímáme za svá, tvoří náš náhled na život i na nás samé. Nezapomínejme však, že každé obecné pravidlo nejprve někdo vytvořil, až později se z něj stalo dogma.

Myšlenka je nejsilnější magickou esencí, kterou na tomto světě máme k dispozici a ta by měla být základem každého učení. Ne nadarmo se říká, že není nic silnějšího než síla myšlenky. Stejně tak najdeme mnoho názorů jejího vítězství v rychlosti nad světlem. Světlo se dá zastavit překážkou, kdežto myšlenka dokáže prostoupit takřka čímkoli. Máme ji v podvědomí, ve snech, v myšlenkách vzpomínáme na minulost. Je-li hezká je nám dobře, v opačném případě jsme rozrušeni. Tj. Myšlenkou dokážeme ovlivnit svůj psychický i fyzický stav. Kolikrát se vám stalo, že jste na někoho mysleli a ten člověk vám zrovna zavolal? Matky často poznají, že se jejich dítěti něco stalo, i když jsou tisíce kilometrů daleko. Myšlenky ovlivňují naše zdraví, naši duši, naše tělo, naše okolí a celý náš život.

Od myšlenky chci také začít. Zapomeňte obecně známá dogmata o tom, kdo bojovat smí a kdo ne. Zapomeňte na přijaté informace, co je výhodou v boji a na všechny zvracené výroky, které oklešťují jedny před druhými. Nedovolte jim, abyste o sobě začali pochybovat. Skutečnost je totiž zcela jiná.

Boj děláte proto, protože bojovat za účelem své vlastní obrany a obrany svých blízkých je naprosto přirozeným instinktem každého člověka. Počínaje každou matkou, pokračujíc každým otcem, druhem, členem skupiny, atd. Tak to nastavila příroda.

Komentáře
  1. Hi,
    just log in and view the post

Komentáře nejsou povoleny.