Ti nejlepší v Thajsku mají 60kg

1

Nejlepší thajští top zápasníci to s váhou zrovna nepřehánějí. Jejich Muay thai je ladný jako tanec a díky znalosti duchovního umění a meditace jsou schopni s využitím pohybu těla vyvinout mnohem větší sílu než kdokoli z nás.  Při práci s tělem totiž dokážou využít i vnitřní energii.

Zkuste si stoupnout před pytel a dát největší ránu. Skoro každý ji bude dávat fyzickou silou s nulovým využitím koncentrace a vyvolání síly vnitřní. Aby taky ne, je to nesmírně těžké a trvá roky, než se s takovou energií člověk naučí pracovat.

Vždy mi byli inspirací lidé lehké váhy a měla jsem to štěstí, že mezi ně patřili i moji přátelé. Například Zdeněk Pernica, který kdysi vážil stejně jako já a pořážel o mnoho těžší soky. Když vidíte příklady a důkazy neustále okolo sebe, nelze sejít z cesty.

Dalo by se říct, že mé vzory jsou pravým opakem těch obecně uznávaných. Víc mě zajímá, jak si dokáže poradit s nepřítelem nebo v těžké situaci člověk lehké váhy, než urostlý velikán. U toho to považuji skoro za samozřejmé. Neberte mě úplně za slovo, protože tito lidé jsou také důležití, jsou zase inspirací pro jiné.

Patříte-li však mezi ty, kteří jsou na tom s váhou jako thajští bojovníci, stačí se ohlédnout kolem sebe a vidět, že váha ani velikost nejsou tím rozhodujícím faktorem, který přináší klid v duši a vítězství. Každý z nás byl někdy přemožen a právě díky pádu, jsme museli vykonat interakci a posunout se dále, než jsme byli dřív. Co vás donutí ke změně, k akci, k posunu někam jinam? Jedině akt, který způsobí, že v daných podmínkách už nemůžete setrvat. Kdyby takové události nebyly, člověk by často stál celý život na jednom místě.

Takže vítejte jakýkoli nátlak s klidnou myslí, protože příště až se probudíte, budete zase o něco lepším člověkem.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>